Naši psi
AGILITY NAŠI PSI ZÁVODY
 

Naše agility

 

Agility je sport pro všechny aktivní lidi a různá plemena psů. V našem kynologickém klubu v současnosti agility aktivně cvičí 10 lidí a z toho většina jezdí závodit, i když někteří zatím jen na neoficiální závody. Seznam pejsků si můžete prohlédnout v záložce Naši psi.

 
Naše skupina
 

Rok 2020

 
1.8.2020 Trojzkoušky - Čebín

Závody Uprostřed horkého léta vyrazila na závody jen Martina se Zízou. Jelikož nebyla vypsána kategorie ML, musela Zíza skákat na L, což jí ale vůbec nevadilo. Počasí bylo vskutku lentní a díky zpoždění začánala kategorie A1 odpoledne v tom nějvětším vedru. Parkury stavěla Peťa Vyplelová a zařadila několik záludných náběhů na zónovky a nějaké "krátké" okolo, což úplně netrénujeme. I přes to byla Zíza 2x na prvním místě a hlavně si splnila poslední potřebnou zkoušku pro přestup do A2. Takže super!!!

Zíza:
LA1: 1/10, 28.06 s, 5.0 tr. b., 4.85 m/s
LA1: 1/10, 34.07 s, 0.0 tr. b., 4.46 m/s
LA1: DIS
 
 
18. 07. 2020 Třešť Ztřeštěnky - trojzkoušky

Naše druhé ofiko závody byly v Třešti za poměrně deštivého počasí. Po každém běhu jsme byli úplně mokří, jelikož A1 kategorie začínala, tak se terén ještě držel dobrý. Rozhodčí Eva Svobodová parkury stavěla přiměřeně počasí a terénu, takže žádné záludnosti. Závody Podařilo se nám spolnit si další zkoušku a Sid byl dokonce 3x na prvním místě!!! Přičemž pro něj byla zkouška poslední pro přestup do MA2. Již tradičně měli v Třešti super organizaci i zázemí, všechno dobře šlapalo, takže i přes nepřízeň počasí to byl fajn den :-)

Sid:
MA1: 1/3, 31.62 s, 0.0 tr. b., 4.87 m/s
MA1: 1/3, 32.1 s, 5.0 tr. b., 4.8 m/s
MA1: 1/3, 35.85 s, 10.0 tr. b., 4.04 m/s
Zíza:
SA1: DIS
SA1: 1/2, 31.06 s, 0.0 tr. b., 4.96 m/s
SA1: DIS
 
 
 
 
07. 06. 2020 Třebíč - BerDuozkoušky

Závody První oficiální závody - zkoušky pro Sida a Zízu. Vyrazili jsme do Třebíče, kde občas trénujeme, takže skoro domácí prostředí. Zkoušky stavěla Martina Konečná, která má moc pěkné vzdušné a běhavé parkury. Zejména Sidečkovi to prostě sedlo a odvezl si hned 2 splněné zkoušky pro přestup do MA2!!! Zíza se první běh trochu rozkoukávala, ve druhém ale nasadila super tempo i koncentraci a čistým během si zajistila první postupovou zkoušku! Takže závodní kariéra našich nejmladších úspěšně zahájena a jen tak dál!

Sid:
MA1: 2/4, 36.56 s, 0.0 tr. b., 4.57 m/s
MA1: 1/4, 39.34 s, 0.0 tr. b., 4.68 m/s
Součet: 1. místo
Zíza:
LA1: DIS
LA1: 1/2, 37.19 s, 0.0 tr. b., 4.95 m/s
 
 
1.3.2020 Písečné jumpy s JK Animals - Mikulov

Na první oficiální závody opět vyrazil Sid a Zíza. Tentokrát už to byly závody se vším všudy a junioři mohli poměřit svoje síly i s A3 šampiony. Běhalo se v jezdecké hale na písku s geotextilií. Parkury posuzovala Slávka Podmolová a pro nás byly nějkteré části opravdu výzvou! Nicméně odjížděli jsme poměrně spokojeni, psi pracovali krásně a jediné co chybí, jsou zkušenosti na všech stranách :-) Jo a opět 2x zastávka na Benzině a tentokrát kromě kávy i pečené hranolky z mrkve a celeru, mňam!

Zíza:
Jumping1: DIS
Jumping2: DIS
Jumping3: DIS
Sid:
Jumping1: 12/30, 25.12 s, 0.0 tr. b., 5.25 m/s
Jumping2: DIS
Jumping3: 4/27, 36.46 s, 0.0 tr. b., 4.61 m/s
 
15.2.2020 O sněhovou vločku - neoficiální závody agility

První závody v roce 2020 jsme absolvovali v Brně v krásné hale Goldog. Na závody vyrazili naši nejmladší (psi) - Zíza a Sid. No snad se ani nedá mluvit o závodech, spíš to bylo takové shromáždění lidí, co si zkoušejí se psem nějaké překážky - no a podle toho taky vypadal "parkur". Nicméně jako zkušenost to bylo velmi cenné :-) Závody O hodnocení dodnes nic nevíme, ale Sid si vyběhal v součku první místo!!! Zizána měla trochu plánovaně a někdy i neplánovaně upravené trasy, aby to vůbec byla schopna zaběhnout, takže o umístění nemůže být řeč. Jinak to byla ale fajn výlet a v Goldogu vaří super preso :-)

Zíza:
Agility: DIS
Jumping: DIS
Sid:
Součet: 1. místo
 
 

 
 
 

Rok 2018

 
3.11.2018 Létající trojzkoušky - Mikulov

Tak sezónu nakonec uzavřela Lucka s Aroknem, kteří vyrazili na svoje první oficiální závody. Aronek běhal moc hezky, ale k umístění chybělo vždy trochu štěstí. Nicméně příští rok, pokud to zdraví dovolí, budou jistě pravidelnými účastníky dalších závodů. Takže pro rok 2018 závodní sezóna končí a rok 2019 zahájíme snad ve zdraví a rozšířenější sestavě v Třebíči již tradičně na Velikonoce!

Aron:
SA1: DIS
SA1: DIS
SA1: DIS
 
22.9.2018 Nejdek - Burčákcup s JK Animals

Závody Sezónu jsme chtěli zakončit na burčákových závodech v Nejdku. Posuzoval Palo Roháček, který paks námi odjel do MB na nedělní intenzivku. Takže jsme jeli jen siprostě užít den a burčák a prase na rožni :-) Atose nám splnilo. Burčák byl výborný a pro závodníky se podával hned při prezenci, což považuji za velmi dobrý nápad. Burčák nám chutnal natolik, že jsme si odvezli pěkný kanystřík domů. Grilované selátko bylo taky moc dobré. No parkurky byly hezké a běhavé, ale vždy se vloudila menší chybička. Jedna zvpořadatelek nazvala Pala "outmen", jelikož hlavním rysem jeho parkurů byly "outy" - tedy překonání překážek ze zadní strany. Po závodech jsme ještě stihli navštívit bylinkovou zahrádku ve Valticích a dát si dobrou večeři na Valtické rychtě. No a pak už jsme ujížděli domů a těšili se na nedělní intenzivku!

Toby:
Agility: DIS
Jumping: 7/24, 39.55 s, 5.0 tr. b., 3.94 m/s
SA2: 5/12, 45.15 s, 5.0 tr. b., 4.08 m/s
Kokina:
Agility: 17/36, 58.43 s, 12.43 tr. b., 3.46 m/s
Jumping: 17/36, 32.54 s, 15.0 tr. b., 4.79 m/s
LA2: DIS
 
15.9.2018 Ježkovy voči

Jedny z posledních závodů - otevřené běhy a parkury Petra Dostála v Jihlavě. Nakonc jsme opět vyrazili na celodenní závody ještě společně s Lenkou a Liborem. Počasí bylo již příjemné, žádné velké vedra, na běhání ideální. Parkury byly jako vždy od Petra překvapující. Tentokrát ve smyslu velmi lehkých otevřených běhů - zejména agility open a pak poměrně těžkých zkoušek. Zdence tentokrát zkouška utekla opravdu smolně (sporně?) za skočenou lávku do boku. Jinak jsme si užili hezké podzimní počasí a ještě stihli nasbírat tašku kaštanů pro Lenčiny děti.

Toby:
Agility:13/22, 42.89 s, 10.0 tr. b., 3.73 m/s
Jumping: DIS
SA2: 4/12, 40.19 s, 5.0 tr. b., 4.16 m/s
Kokina:
Agility:5/19, 36.11 s, 0.0 tr. b., 4.43 m/s
Jumping: DIS
LA2: DIS
 
20.-25.8. Agility tábor ve Dvoře Králové

Závody No a v létě jsme ještě jednou s celou agilitní partou vyrazili na sever -a to konkrétně do Dvora Králové na tábor s Irenkou Kochovou. Irča je dalším z řady super trenérů a její přirozené vedení psa na parkuru založené na řeči těla je prostě něco neskutečného. Takže jsme vyrazili chytat další moudra v sestavě: Martina + Koko a Zíza, Zdeňka + Tobby, Ilča + Beckie, Lucka + Aron. A z nečlenů pak jel Libor + Blek, Bohdana + smečka a Lenka + Fík a celá rodina. Na tábor jsme díky dlouhé cestě vyrazili již o den dříve, abychom se stihli v klidu ubytovat a postavit stany. Tábor je na krásném plácku na kraji Dvora, hned vedle potůčku a nedaleko Labe. Takže podmínky naprosto super! No trochu jsme zhýčkaní naším cvičákem (kde je všechno na dosah ruky), tak nás trochu překvapilo, že je v noci tma :-) a někteří (já) neměli jaksi ještě vybaleno. Lenka s rodinou testovali bydlení v karavanu (které se ukázalo býti super) a Ilča s Luckou zvolily bydlení v penzionu. Závody Když pomineme a zapomeneme (nakonec je to docela osvobozující :-) ) na rozmazlenost moderní civilizací, tak tábor je super!!! Nakonec jsme všechno vyřešili, dokonce i provizorní svícení večer čelovkami :-) a každý večer jsme grilovali! No a cvičení? Paráda, jako vždy. Zejména jsme potrénovali orientaci na parkurech, neboť se běhali sekvence o 15 - 20 překážkách 2x denně. Mohli jsme si zkusit vždy různé varianty vedení v rámci jednoho parkuru. No utíkalo to rychle, jak voda v nedalekém Labi... Poslední den jsme měli trochu smůlu a po cestě zpět pršelo a trochu nám promokli věci na vozíku. Ale i tak to byl parádní týden a hned jsme si rezervovali termín na příští rok! A hlavní úkoly na příště? Sehnat pořádné osvětlení na večer a nepromokavou plachtu a na auto! Tak hlavně agility zdar!
P.S.: Divíte se, že nemáme žádné fotky z agi z parkurů? :-)

 
22.7.2018 Opatovice nad Labem - dvojzkoušky

Závody Nabyti dovednostmi po táboře jsme vyrazili na dvojzkoušky až do Opatovic. Martina byla na táboře na Fryšavě a tedy společný sraz byl u Lenky ve Lhotce. Vyrazili jsme Liborovým velkým autem ve složení Martina + Koko a Zíza, Lenka + Fík, Zdeňka + Tobby a samozřejmě tedy Libor a Blek. Ze Lhotky do Opatovic je to ještě poměrně daleko, ale ve více lidech cesta dobře ubíhá :-) Závody posuzovala Alice Boháčová, což byl taky jeden z důvodů, proč jsme vyrazili závodit tak daleko. Nicméně ani její hezké parkury tentokrát nezachránili situaci. Cvičák v Opatovicích je na kraji průmyslové zóny a navíc parkur hezky usazen v dolíku, kde se ani lístek nepohne. Stany stojí na okolních svazích, ale zrovna v odobí vl veder se proti horku moc dělat nedá. No a když dojde i zmrzlina .... no naštěstí to zachránil obchůdek s hračkami a dobrá společnost :-) Lence se i přes šílené počasí podařilo splnit si zkoušku, Zdence to uteklo opět o zóny :-( Na cestě zpět jsme se stavili na výborné jídlo ve Slatiňanech a ještě lepší zmrzlinu. Tak nakonec to byl přeci jen hezký výlet!

Toby:
SA2 - 1 : 6/9, 44.58 s, 10.0 tr. b., 4.33 m/s
SA2 - 2 : DIS
Kokina:
LA2 - 1 : DIS
LA2 - 2: DIS
 
 
12.-15.7. Agility tábor u nás

Závody Jakokaždý rok již tradičně pořádáme na prodloužený víkend v červenci agi tábor. Letos naše pozvání přijal Palo Roháček a rozhodně nás při výcviku nešetřil :-) Začátek byl trochu v menším počtu, ale na víkend se to všechno pěkně rozjelo. Výcvik probíhal ve dvou skupinách - začátečníci a pokročilí. Dopolední blok byl věnován delším sekvencím, navečer jsme spíše trénovali jednotlivé věci. Závody V sobotu nesmělo chybět grilování, tentokrát na Zdenčině super plynovém grilu, který vlastně jel skoro nepřetržitě - nejen v sobotu večer. V neděli jsme zakončili jen lehkým tréninkem a již se těšíme na příští rok!!! Další fotky - od Patrika Žáka - naleznete na odkazu zde.

 
 
 
 
26.6.2018 Moravskobudějovická rozcvička - dvojzkoušky

Závody Naše první (a nejspíš i poslední) oficiální závody!!! Po dlouhé úvaze jsem se rozhodli zkusit pořádat závody na oficiální úrovni. Pozvali jsme si naši oblíbenou rozhodčí Alici Boháčovou, kderá pak zůstala až do neděle a ještě jsme se dali pozávodní intenzivku. No zkušenosti s pořádáním závodů sice máme, ale přeci jen ofika jsou trochu jiná liga. Nakonec z hlediska organizačního proběhlo všechno super až na drobnosti a všichni závodníci byli nadmíru spokojeni a odváželi si krásné ceny a snad i dobrou náladu. Od nás běhali Martina s Koko (poprvé v LA2), Zdeňka s Tobbym a Kristýna s Dennym. Alice postavila moc krásné parkury, velmi plynulé a zároveň i technické. Koko běhala moc hezky a dokonce měla všechny áčka, bohužel nám trochu lítaly tyčky. Zdeňka malinko zaváhala u slalomu, který má Tobby jinak super a to je bohužel stálo splněnou zkoušku, neboť na domácím poli měl Tobby zóny super. Hvězdou dne byl z našeho týmu Denny, který na svých posledních závodech získal jednou druhé a jednou první místo! Takže nyní si může užívat zaslouženého důchodu a v roce 2019 začně Kristýna závodit se Sidem. Závody Celkově se nám tedy naše první závody vydařily. Jestli však budeme pořádat nějaké v budoucnu ještě nevíme .... bohužel díky dalším "drobným" úpravám řádu máme opět nevyhovující některé překážky a navíc vybrat termín a získat hodně závodníků není v dnešní době úplně jednoduché. Takže zatím necháváme tohle téma otevřené ...

Denny:
MA1 - 1. : 1/4, 37.66 s, 5.0 tr. b., 3.72 m/s
MA1 - 2. : 2/4, 40.5 s, 0.0 tr. b., 3.63 m/s
Toby:
SA2 - 1 : 2/11, 43.32 s, 5.0 tr. b., 4.11 m/s
SA2 - 2 : DIS
Kokina:
LA2 - 1 : 6/9, 47.29 s, 10.0 tr. b., 3.76 m/s
LA2 - 2: 7/9, 37.83 s, 10.0 tr. b., 4.65 m/s
 
 
19.5.2018 Jihlavský dvojskok

Závody Na dvojzkoušky jsme se nahlásili na poslední chvíli a vlastně ani nebyly v našem původním plánu. Ale v Jihlavě je super plac a není to zase tak daleko. Tentokrát jsme jeli ve složení Martina a Koko a Kristýna a Denny. Vzhledem ke svému věku už pomalu závodní sezóna pro Dennyho končí, takže jsme si to jeli spíš jen tak užít. Závody posuzovala Lenka Pánková a její parkury již tradičně patří spíše k těm obtížnějším. No ale nakonec z toho bylo krásné třetí místo pro Dennyho a Kokina si konečně splnila poslední zkoušku pro přestup (i přes jednu chybu ve slalomu). Při jejím doběhu v cíli nikdo ani nedýchal, protože velmi často shazuje poslední tyčku, ale zadařilo se a zkouška tam byla :-) Po jedničkách jsme ještě zůstali koukat na dvojky, kde jsme fandili Liborovi s Blekem a Lence s Fíkem.

 
Denny:
MA1 - 1. : 3/4, 57.36 s, 14.36 tr. b., 2.65 m/s
MA1 - 2. : DIS
Kokina:
LA1 - 1: DIS
LA1 - 2: 3/11, 37.48 s, 5.0 tr. b., 4.03 m/s
 
 
12.5.2018 Calibra speciál - Třebíč

V poměrně krátké době jsme vyrazili na další závodydo Třebíče. Rozhodčí byl totiž Palo Roháček, takže jsme si to nemohli nechat ujít. Palovi parkury byly již tradičně velmi plynulé a krásbě běhavé, ale i s technickými prvky, přesně tak, jak se dnešní moderní trend v agility ubírá. Jeliž na Pala "máme naběháno", tak jsme všichni věřili, že už konečně tu "zńovou smůlu" proroazíme. No ale .... Možností k chybám je tisíce a vyhrávají jen bezhybné běhy. Takže opět zkouška žádná. Ale velmi se nám dařilo v jumpingu, kde šlo opravdu o čas a díky shozeným tyčkám u Tobyho i Kokiny z toho sice nebylo umístění, ale i tak byly běhy moc krásné. Ale zato nám moc hezky vyšlo počasí a v Třebíči měli nachystané super občerstvení. Mimo jiné již tradičně "Ham-dog" - párek v rohlíku s opečenou slaninou a cibulkou. Takže prostě super den.

 
Toby:
Agility: DIS
Jumping: 10/28, 34.39 s, 5.0 tr. b., 4.59 m/s
LA1: DIS
Kokina:
Agility: DIS
Jumping: 7/16, 32.63 s, 5.0 tr. b., 4.84 m/s
LA1: DIS
 
 
8.5.2018 Dvojzkoušky Čebín

Závody Na další závody jsme vyrazili až do Čebína, které pořádala Pája, takže jsme ji jeli všichni podpořit. Společnost nám dělali další agilitní kamarádi, takže jsme tam nakonec trávili skoro celý den. Na první závody vyrazila taky Ilča s Beckie - zatím jako předskokani. Poprvé taky vyrazila na závody Zizána, i když zatím většinu času prospala v kleci :-) Zkoušky posuzovala Olina Bazalová a její parkury byly jako vždy moooc super. Akorát ty rovinky....No musíme prostě víc běhat. Sice z toho díky trochu smolné zóně (Toby) a opravovanému áčku (Kokina) nakonec žádná zkouška nebyla, ale byl to moc fajn den s přáteli a navíc byl i nákupní stánek!

 
 
Toby:
SA2 - 1 : DIS
SA2 - 2 : 5/12, 35.23 s, 5.0 tr. b., 4.54 m/s
Kokina:
LA1 - 1 : DIS
LA1 - 2: DIS
 
 
 
2.4.2018 Velikonoční Beránek Třebíč

Závody jsme zahájili v Třebíči na otevřených bězích Michalea Schillinga. Plán pro letošní rok byl jasný - Zdeňka s Tobym chtějí prolomit smůlu na zónovkách a Martina s Koko konečně splnit poslední zkoušku propřestup do LA2. Běhy rozhodně nepatřily mezi jednoduché a vhodné na úvod sezony, takže jsme to brali spíše tréninkově. Nicméně jsme se s nimi popasovali poměrně dobře, Zdence zkouška utekla o něšťasnou zónu. Počasí bylo vcelku ucházející a sezónu můžeme považovat za otevřenou :-)

Toby:
Agility: DIS
Jumping: DIS
SA2: 9/15, 44.19 s, 5.0 tr. b., 4.12 m/s
Kokina:
Agility: 14/28, 57.17 s, 20.0 tr. b., 3.5 m/s
Jumping: DIS
LA1: DIS
 
 
 
 
 
 
 
 

Rok 2017

22.10.2017 České Budějovice - podzimní dvojzkoušky

Závody Naši závodní sezónu v roce 2017 jsme zakončili v Českých Budějovicích. Závody byli perfektně zorganizované a poprvé se zde představila nová rozhodčí - Olga Bazalová. S Olčou se známe ze závodů a z tréninků a její parkury byly velmi nápadité a rychlé a moc hezké, no přesně takové, jaké trend moderního agility vyžaduje :-) Zdeňce s Tobbym se do parkurů vždy vloudila malinká chybička, která je bohužel stála lepší umístění. Martina s Koko vypilovaly áčko (no ovšem nijak zářným způsobem ovšem, ale je tam zóna :-) ) a kromě pár tyček na zemi předvedly poměrně hezké a rychlé běhy. I s jednou shozenou laťkou si splnily další zkoušku pro přestup do A2. I přes poměrně nepříznové počasí to byly fajn závody a určitě se těšíme na další parkury, které si Olča připraví!

 
Toby:
SA2 - 1 : DIS
SA2 - 2 : DIS
Kokina:
LA1 - 1 : 4/14, 31.35 s, 5.0 tr. b., 4.4 m/s
LA1 - 2: 10/14, 28.05 s, 15.0 tr. b., 4.92 m/s
 
 
 
 
 
 
26.8. 2017 Třešť - poslední prázdninový skok

Na poslední prázdninové závody v Třešti vyrazila jen Monča s Brixie. Parkury postavila Katka Lerlová. Holkám se zadařilo v agility, kde díky čistému běhu získaly 6. místo. Na jumping už však ani nezůstaly, přeci jen intenzivní prázdninové soustředění a závody již byly znát a následující rok obě dvě čeká zasloužený odpočinek na mateřské :-)

 
Brixie:
Agility : 6/20, 38.24 s, 0.0 tr. b., 4.08 m/s
SA2: 5/10, 42.76 s, 10.0 tr. b., 3.81 m/s
 
 
 
 
19.8.2017 Šiškobraní Třešť

Závody Na Šiškobraní závodila Monča s Brixie a Zdeňka s Tobbym. V Třešti mají vždy závody vysoukou organizační úroveň a navíc parkury tentokrát postavil slovenský rozhodčí Palo Roháček. Palo jezdí trénovat i k nám, takže na parkuru i mimo něj vládla velmi přátelská atmosféra a všichni jsme si užili spoustu legrace. A navíc Monča s Brixie si zde splnily poslední zkoušku pro přestup do A3, takže rozhodně byl důvod k dobré náladě! Parkury byly velmi běhavé a Palo dobře Závody prověřil připravenost týmů. Zejména poslední běh se závodníkům zdál dost obtížný. Jaké bylo tedy překvapení, když se jako poslední závodník objevil sám Palo s půjčeným psem a parkur zaběhl bez jediné chybičky! Kromě nás samozřejmě nikdo netušil, že Palo si půjčil od Libora Bleka, kterého zná od nás z tréninků. Kdo však Bleka zná, tak ví, že i tak to bylo od pana rozhodčího dosti odvážné! :-)

 
 
 
 
Brixie:
Agility : DIS
SA2: 3/8, 43.14 s, 0.0 tr. b., 3.29 m/s
Jumping : DIS
Toby:
Agility: DIS
SA2 - 2 : 6/8, 40.79 s, 10.0 tr. b., 3.48 m/s
Jumping : 14/27, 53.6 s, 17.6 tr. b., 3.06 m/s
 
 
 
 
26.7.-30.7.2017 tábor agility v MB

Závody Závody Přelom července a srpna patří již tradičně našemu agi táboru. Letos bylo ústředním motivem téma Hawai. Ve čtvrtek to teda moc na tropické počasí nevypadalo, ale den ode dne seto zlepšovalo a v neděli jsme se už rvali o kousek stínu :-) Tréniky probíhaly pod vedením zušené trenérky a rozhodčí Alice Boháčové. Trénink byl rozdělen na dopolední a odpolední část a v polední pauze a večer si Monča připravila různé tématické hry. Soutěžili jsme tak nejen v agility, ale i v různých kvízech a soutěžích. Dokonce jsme absolvovali i stezku odvahy! Závody Večery patřily grilování a míchání koktejlů. Zejména MOJITO s čerstvou mátou mělo velký úspěch! Celý tábor jsme se všichni užili a každý si odnesl kromě vzpomínek i nějakou drobnost.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
23.7.2017 Opatovice nad Labem - dvojzkoušky

Závody Zhuba v půlce prázdnin vyrazily holky na zkoušky až do vzdálených Opatovic. Na závodech zářila zejména Monča s Brixie, které si splinily další 2 postupové zkoušky a do A3 kategorie jim zbývá už jediná poslední zkouška! Toby bohužel v prvním běhu skočil zónu na lávce a tím se připravil o první místo. Rozhodčí byla Alice Boháčová a její parkury byly již klasicky velmi hezké a běhavé.

 
Brixie:
SA2 -1: 1/14, 37.07 s, 0.0 tr. b., 4.21 m/s
SA2 -2: 1/14, 38.66 s, 0.0 tr. b., 4.19 m/s
Toby:
SA2 - 1 : DIS
SA2 - 2 : 6/14, 36.46 s, 5.0 tr. b., 4.28 m/s
 
 
1.7.2017 Česká Třebová

První prázdninový den jsme vyrazili na dvojzkoušky až do České Třebové. Jelikož je to dost daleko, tak byl Libor tak hodný, že nás vzal velkým autem. Nicméně ze zkoušek se staly celodenní závody :-( Již v okamžiku našeno příjezdu byla cca 1 hodina zpoždění a neustále se to zvětšovalo. Navíc pořadatelé nevěděli pořadí běhů a nevyvěšovali výsledky ... . No prostě jeden velký chaos se 100 závodníky ... Je to velká škoda, protože areál byl velmi hezký a prostorný a hned vedle byla možnost koupat psy v řece. Celá organizace vázla a i paní rozhodčí neměla parkury nejlehčí. Nicméně i to je zkušenost a aspoň víme, kam příště už ne :-)

 
Toby:
SA2 - 1 : DIS
SA2 - 2 : 6/14, 36.46 s, 5.0 tr. b., 4.28 m/s
Kokina:
LA1 - 1: 10/14, 39.35 s, 25.0 tr. b., 3.71 m/s
LA1 - 2: 6/14, 33.54 s, 15.0 tr. b., 4.53 m/s
 
 
17.6. Česká Skalice - OPSION 055 / Rozkoš

Na další závody vyrazila opět jen Kristýna s Dennym a to až do České Skalice. V otevřených bězích se sice diskvalifikovali, ale ve zkoušce si splnili poslední potřebnou zkoušku pro postup do A2. Tím pádem tedy mohou již na dalších závodech startovat v A2!

Denny:
Open : DIS
MA1 : 1/2, 41.93 s, 5.0 tr. b., 3.55 m/s
Jumping : DIS
 
 
 
10.6.2017 Třešť - Fitmin K.A.T.cup

Na další závody v Třešti jela jen Martina s Koko a Monča s Brixie. Jelikož se jednalo o otevřené běhy, na závodech jsme byli téměř celý den. Nicméně aspoň jsme měli dost času na drbání s ostatníma :-) Rozhodčí Petr Pupík nás rozhodně nešetřil a jak bývá jeho zvykem - parkury byly rychlé a běhavé. Závody No, občas jsme trochu podcenily navádění a tak z toho žádné výrazné úspěchy nebyly. Tak aspoň víme, na čem pracovat příště! A nejlepší byl asi závěr dne, který jsme zakončili v Steak house v Třebíči.

Brixie:
Agility : DIS
Jumping : 21/32, 55.46 s, 12.46 tr. b., 3.39 m/s
SA2 : DIS
Kokina:
Agility: DIS
Jumping: DIS
LA1: 4/7, 47.61 s, 23.61 tr. b., 3.32 m/s
 
 
 
 
 
 
3.6.2017 Nymburk - NymburkCup

Závody Zatim co někteří z nás vyrazily na trénink do Nemošic (mimichodem ne přiliš vydařený a to zejména díky organizaci a vzdálenosti), tak Kristýna s Dennym jeli reprezentovat klub až do Nymburka. A reprezentovali skvěle, protože si splnili další postupovou zkoušku do A2!

Denny:
MA1 - 1 : 1/6, 29.06 s, 0.0 tr. b., 4.06 m/s
MA1 -2 : 4/6, 42.04 s, 20.0 tr. b., 3.66 m/s
 
 
 
 
 
 
 
20.5.2017 Jihlava - Jihlavský dvojskok

Závody V Jihlavě mají podobně jako u nás společný cvičák s poslušností (i se všemi výhodami přesně jako u nás :-)). Jejich plácek je však o dost větší a umístěn na klidném místě u řeky. Zkoušky posuzoval zasloužilý rozhodčí Antonín Grygar, jeden z prvních rozhodčích vůbec. Jeho parkury byly tedy velmi klasické a poměrně dost závodníků překvapil látkový tunel, který se již kvůli bezpečnosti téměř nestaví (v parkuru byl ale postaven s přímým náběhem a dále trať pokračovala rovně, takže to bylo určitě bezpečné). Naši psi ho však zvládli naprosto s přehledem a chybělo jen maličko štěstí ke splnění postupových zkoušek. Díky skočené lávce u Tobyho a odskočené houpačce u Brixie přišly obě holky o postupovou zkoušku a umístily se i tak na hezkém 4. a 5. místě. Koko měla v prvním běhu opravované áčko - takže již klasicky DIS a ve druhém běhu áčko nebylo - takže první postupová zkouška do A2, konečně! Nejvíce se dařilo Dennymu, kteří spolu s Kristýnou vyběhali krásné 2. místo.

Brixie:
SA2 - 1 : 5/12, 41.48 s, 5.0 tr. b., 3.98 m/s
SA2 -2 : DIS
Toby:
SA2 - 1 : DIS
SA2 - 2 : 4/12, 40.67 s, 5.0 tr. b., 4.06 m/s
SA2 - 3 : DIS
Kokina:
LA1: 5/13, 37.86 s, 5.0 tr. b., 4.07 m/s
LA1: DIS
Denny:
MA1 - 1 : 1/6, 29.06 s, 0.0 tr. b., 4.06 m/s
MA1 -2 : 4/6, 42.04 s, 20.0 tr. b., 3.66 m/s
 
 
 
 
13.5.2017 Třebíč - Calibra speciál a Moravský pohár kníračů

Závody Na závody do Třebíče nakonec jela běhat jen Monča s Brixie. Závody posuzovala Lenka Maroušková a její parkury byly velmi nápadité (zejména tunel pod lávkou :-)). Holkám se nedařilo až tak úplně podle jejich představ a to zjeména ve zkoušce. Velmi hezký měly ale jumping, kde zaběhly čistý běh a rychlost stačila na pěkné na 5. místo ze 21 startujících. Jelikož bylo docela málo startujících, tak jsme pozávodech ještě vyrazili na makrely.

Brixie:
Open : DIS
Jumping: 5/21, 41.19 s, 0.0 tr. b., 4.03 m/s
SA2 : DIS
 
 
 
 
 
6.5.2017 ZTřeštěnky - trojzkoušky Třešť

Závody Závodní sezónu 2017 jsme zahájili na zkouškách v Třešti. Vzhledem k tomu, že se skoro do konce března nedalo na cvičáku vůbec trénovat, tak se nám celá sezóna trochu posunula. Závody posuzoval Petr Dostál a postavil hezké parkury s pěknými pastičkami. Běhy jsme zvládli někdy lépe, někdy hůře, ale celkově byly zkoušky celkem v pohodě. Pro Kristýnu s Dennym to byly první závody po dlouhé době a určitě se na parkurech neztratily. V první zkoušce dokonce obsadili krásné 3. místo! Nejvíce se asi dařilo Monči s Brixie, které si ve třetím běhu složily další postupovou zkoušku do trojek! Zejména díky již tradičně výborné organizaci vše dobře šlapalo a odjížděli jsme s pocitem, že sezóna závodů může začít. Závody

Brixie:
SA2 - 1 : DIS
SA2 -2 : DIS
SA2 -3 : 2/18, 40.98 s, 0.0 tr. b., 4.12 m/s
Kokina:
LA1: 4/10, 28.1 s, 10.0 tr. b., 4.59 m/s
LA1: DIS
LA1: 4/10, 3.58 s, 20.0 tr. b., 39.11 m/s
Denny:
MA1 - 1 : 3/8, 39.33 s, 15.0 tr. b., 3.56 m/s
MA1 -2 : DIS
MA1 -3 : 4/8, 46.62 s, 19.62 tr. b., 2.77 m/s
 
 
 
 
 
 

A jak to bylo v roce 2016?

 
28.9.2016 Podzimky - trojzkoušky Třebíč

Závody Na již tradiční trojzkoušky do Třebíče vyrazila Monča s Brixie a Zdeňka s Tobbym. Těšili jsme se na krásn běhavé parkury od Petra Pupíka, ale díky jeho onemocnění nakonec posuzoval Tomáš Glabazňa. Jeho parkury nebyly úplně jednoduché, ale přesto se s nimi holky popraly velmi dobře. Zdeňka s Tobbym dokonce ve druhé zkoušce získali 1. místo a mají tak splněnou třetí postupovou zkoušku do A3! Na závodech s námi byla i Lenka s Fíkem, pro které to byl první start ve dvojkách a nevedli si vůbec špatně. Takže tímto je závodní sezóna pro tok 2016 uzavřená a už se moc těšíme na rok 2017! Závody

Brixie:
SA2 - 1 : DIS
SA2 -2 : DIS
SA2 -3 : DIS
Toby:
SA2 - 1 : DIS
SA2 - 2 : 1/15, 44.9 s, 0.0 tr. b., 4.25 m/s
SA2 - 3 : DIS
 
 
 
 
 
 
27.8.2016 Poslední prázdninový skok

Postední letošní závody v Třešti posuzoval Petr Pupík. Ve zkoušce se holkám nedařilo. V agility Tobby skočil áčko i lávku, jinak měl velmi pěkný a rychlý běh.

Brixie:
Agility : DIS
SA2 : DIS
Jumping : 9/18, 53.02 s, 24.02 tr. b., 2.87 m/s
Toby:
Agility : 8/20, 44.35 s, 10.0 tr. b., 4.35 m/s
SA2 : DIS
Jumping : DIS
 
13.8.2016 Pelíškobraní

Na závody vyrazila pouze Monča s Brixí. V bězích se jim dařilo někdy více a někdy méně. Nejlepším umístěním bylo 15. místo v jumpingu.

 
28.-30.7.2016 - Agitábor s Alicí Boháčovou
Závody Na letní tábor agility jsme si tentokrát pozvali rozhodčí a trenérku Alici Boháčovou. Z načich členů se tábora účastnili Martina s Koko, Monča s Brixí, Iva s Qentíkem, Zdenka s Tobym, Jana s Týnou a z kurzistů Kristýna s Denym. Naše řady doplnili Bohdana s Royem, Lenka s Fíkem, Halina s Dakotou, Vendula s Berry a Libor s Blekem.
 

Den první - čtvrtek
Ve čtvrtek byl den příjezdů. Začínali jsme kolem 17 ubytováním a stavěním stanů a večer bylo plánované opékání špekáčků. Někteří nakonec přijeli až v pátek ráno, takže špekáčků bylo trochu moc a tak čekají v mrazáku na další akci.

 
Den druhý - pátek
Závody Pátek byl den intenzivního cvičení. Ráno jsme dle pokynů Alice postavili parkur a pak jsme trénovali jednotlivé sekvence celý den. Bylo velmi horké letní počasí, ale zvládali jsme to všichni velmi dobře. K ochlazení pejsků jsme pořídili malý dětský bazének, který byl naprosto super. A k osvěžení lidí se podával chlazený ovocný birel :-) Po obědě, na který Monča nachystala výborné ptáčky s rýží byl polední klid s kávou a zákusky. Připravila si pro nás také vědomostní kvíz "Největší chytrolín", kde byly různé otázky ohledně psů a agility. Odpoledne jsme pokračovali ve výcviku a večer už jsme se těšili na grilování. Na večerní párty přijeli i Liba, která nám krásně ogrilovala maso i cukety, za což jí patří veliké díky, protože ostatní jsme byli po celém dni na parkuru patřičně unaveni. Závody
 
Den třetí - sobota
V sobotu bylo nesnesitelné vedro již od rána. Projevovala se takté trochu únava z předešlehé dne (a probdělé noci) a to zejména u psovodů :-) Dopolední cvičení bylo věnováno spíše technickým věcem a parkuru. K obědu byl tentokrát naprosto skvělý guláš s chlebem. V polední pauze jsme se pobavili u hra Párty Aliaz. Nejvíce vtipnou částí bylo vytváření veršů na daná slova a naopak poměrně těžku části bylo vyjmenovat 20 slov začínající na stejné - dané písmeno. Jelikož po polední pauze bylo na běhání pořád ještě velké teplo. byla připravena další hra a to "Nejlepší tým". Společně jsme postavili odpolední sekvenci a pak jsme se rozdělili na "psovody a psy". Psovodi si prošli parkur a pak se čísla schovala a oni museli bezchybně a beze slov provést svoje psy parkurem. Závody Takže jsme si vyzkoušeli, jak moc těžké to s námi občas naši psíci mají :-) Největší úspěch měla Iva, která byla psem - kníraček a startovala dokonce s kníračím vousem. V soutěži dvojic nakonec zvítězlili v nejlepším čase Martina s Kikinou. Navečer už bylo počasí trochu lepší a parkur jsme si vyzkoušeli s vlastními psy. Večer po setmění byla připravena ještě jedna hra - malá tuneliáda s čelovkama. Tunely jsme posunuli co nejvíce k zářivce na bdově a zbytek jsme osvítili svíčkami. Závodili jsme Závody ve dvou kategoriích - netopýři (malí pejsci) a vlci (velcí pejsci). Závod byl mco fajn a v noci se běhalo úplně nejlíp! Pak jsme večer ještě probírali, kolik by stálo osvětlení na cvičáku a konzultovali jsme s Alicí, zda se pustit do pořádání oficiální závodů agility.
Den čtvrtý - neděle
V neděli jsme díky horkému počasí posunuli začátek o hodinu dříve a celý blok jsme se snažili zvládnout, dokud bylo ještě snesitelně. Únava už byla vidět nejen na nás, ale i na psících, ale i přes to všichni běhali nádherně! V poledne jsme dojídali zbytky a po obědě už následovalo vyhlášení soutěží a balení. Závody Ač jsme byli docela unavení a to zejména tím počasím, tak každý z nás by si tábor ještě rád prodloužil. Před odjezdem jsme ještě sledovali na videu různé finské techniky v agility a jen jsme zírali, jak krásně a plynule se dá běhat! Všechno sbalit a uklidit jsme stihli ještě před tím, než začalo pršet. Tábor jsme si všichni moc užili a už se těšíme na další!!

 

17.7.2016 Brněnské psí dny

Závody Na Brněnské psí dny je vždy snad nejteplejší počasí v roce. Letos to bylo jen o trochu lepší, takže ráno se to ještě dalo zvládnout, ale odpoledne už bylo klasické letní vedro. Na závody vyrazila Monča s Brixie a Martina s Koko. Nejlepší na těchto závodech je knížka od nakladatelství Host. Jaké bylo ale naše zklamání, když letos místo detektivky byla sbírka básní :-( . Parkury stavěla budoucí rozhodčí Olina Bazalová pod taktovkou Petra Dostála. Pakrury byly tedy velmi nápadité a navíc i se záludnými pastičkami. Ale zároveň velmi rychlé a běhavé. V openu se nám moc nedařilo, ale ve zkoušce byla Brixí i přes trochu horší čas druhá. Kokina klasicky skákala áčka, takže přes podzim a zimu je nutné to dotrénovat. Dojem z celkového dne však vyplepšil nákup ve stáncích.

Brixie:
Agility : DIS
SA2 : 2/13, 51.06 s, 15.06 tr. b., 3.02 m/s
Kokina:
Agility: DIS
LA1: 9/15, 46.73 s, 26.73 tr. b., 2.65 m/s
 
6.7.2016 Sváteční čtyřzkoušky

Který blázen by chtěl vstávat v svátek ve 4,00 h ráno a jet 100 km na závody? Ano, tušíte správně a v tento sváteční den nás zlákaly 4 zkoušky v jeden den v Sedleci u Mikulova. A jelikož jsme jeli už na "jedničky", vyrazili jsme skutečně v 5 ráno. V Sedleci bylo opět dost extrémní počasí - hrozně foukalo, takže padaly nejen tyčky, ale i celé skočky. Závody Náš agi stan jsme několikrát zachraňovali před ulétnutím (i s pomocí sousedů :-) ), takže jsme ho nakonec složili. Jinak 4 běhy v poměrně krátkém časovém intervalu jsou docela dost náročné. V L jedničkách běhala Martina s Koko, kdy první tři běhy nevyšly tak úplně podle představ, a ve čtvrtém běhu se umístili na 2. místě. Ve dvojkách se dařilo Zdence s Tobbym, kdy ve druhém čistém běhu obsadili 2. místo a získali tak druhou postupovou zkoušku do trojek! V ostatních bězích je od medailových pozic dělilo jen maličko štěstí. Brixie byla zrovna "v nejlepším" hárání, takže závody brala spíše jako přehlídku potenciálních možných manželů :-) Přesto zaběhla velmi hezky, ale díky pomalejším časům nasbíraly holky trestné body za čas. Při prezenci byla nachystána pro každého taška se vzorečky a letáčky o Mikulově. Parkury byly poměrně technické, jelikož byly k dispozici pouze dva tunely. Závody posuzovala Slávka Podmolová.

Brixie:
SA2 - 1 : 8/13, 63.6 s, 21.6 tr. b., 2.97 m/s
SA2 - 2 : DIS
SA2 - 3 : 9/13, 53.13 s, 8.13 tr. b., 3.2 m/s
SA2 - 4 : 6/13, 68.78 s, 30.78 tr. b., 2.36 m/s
Kokina:
LA1 - 1 : DIS
LA1 - 2 : DIS
LA1 - 3 : DIS
LA1 - 4 : 2. místo - 2/6, 30.92 s, 10.0 tr. b., 4.85 m/s
Toby:
SA2 - 1 : DIS
SA2 - 2 : 2. místo - 2/13, 43.02 s, 0.0 tr. b., 3.97 m/s
SA2 - 3 : 4. místo - 4/13, 39.73 s, 5.0 tr. b., 4.28 m/s
SA2 - 4 : DIS
 
18.6.2016 zTřeštěnec

Závody Na další závody do Třeště jsme vyrazili ve složení Martina + Koko, Iva + Qentík a Monča + Brixie. Jako technická a servisní podpora jel i Kája. Závody byly speciální a kromě dvou otevřených běhů byla na začátku zařazena i agility hra. Psovod běžel s klobáskou v ruce a musel na parkuru proběhnout "slalomem" a na konci trati u áčka se dobrovolně dělal kotoul. První běh - hru jsme brali jako rozcvičku pro psy a nakonec i přes původní skepsi se ukázalo, že to byla docela zábava :-) Další dva běhy byl klasický OPEN a JUMPING. Qentíkovi se nechtělo vzhledem k horku moc běhat, Kokinka klasicky opravovala svoje zóny v openu a v jumpingu se zase zapomněla panička, takže čest našeho klubu musela zachraňovat Monča s Brixie. V jumpingu holky obsadily krásné 3. místo s čistým během a v openu byli čtvrtí. Závody posuzovala Slávka Podmolová a její parkury byly velmi pěkné a běhavé.

Brixie:
Agility S: 4. místo ( 4/25, 46.9 s, 7.9 tr. b., 3.62 m/s)
Jumping S: 3. místo ( 3/24, 36.21 s, 0.0 tr. b., 4.09 m/s)
Qentík:
Agility S: DIS
Jumping S: DIS
Kokina:
Agility L: DIS
Jumping L: DIS
 
12.6.2016 Nejdecký trojskok

Závody Na trojzkoušky vyrazila závodit pouze Monča s Brixie a Martina s Koko jely jako doprovod a na trénink prostředí. Pro Brixie to byl nakonec velmi úspěšný závod. První dva běhy sice DIS, ale vždy to bylo jen o kousek a diskvalifikace se v agility Závody sbírají bohužel velmi rychle. Třetí běh si to ale holky užily a s čistým během skončily na třetím místě z devatenácti závodníků! Tím si zajistili první postupovou zkoušku do A3! Závody posuzovala Jiřina Máčková. Škoda, že Nejdek a Mikulov nejsou jen o trochu blíž. Závody jsou vždy perfektně zorganizované a pořadatelé mají vždy hezké ceny i vstupní balíček.

Brixie:
SA2 - 1: DIS
SA2 - 2: DIS
SA2 - 3: 3. místo (3/19, 45.25 s, 0.0 tr. b., 4.04 m/s)
 
 
 
 
4.6.2016 KAT Cup

Závody Do Třeště tentokrát vyrazila jen Monča a my ostatní jsme se vzdělávali v oblasti komunikace psů. Monči s Brixie se nejvíce podařil zkouškový běh, kdy i přes jednu chybičku ve slalomu skončily na krásném třetím místě. Závody posuzovala Michaela Glossová.

Brixie:
Agility S: DIS
Jumping S: DIS
SA2: 3. místo (3/9, 49.21 s, 6.21 tr. b., 3.17 m/s)
 
 
 
14.5.2016 zTřeštěnky

Na trojzkoušky nakonec vyrazila jen Monča s Brixí a Martina s Koko opět potrénovat prostředí a fandit a radit na prvních zkouškách v A2. Závody Monča byla velmi nachlazená a tak se soustředila zejména na to, aby vůbec mohla běhat. Nicméně to zvládla naprosto v pohodě a závodní kariéru ve dvojkách s Brixou zahájili úspěšně. Závody posuzovala opět naše oblíbená rozhodčí Alice Boháčová. Druhý den i s manželem dojeli na cvičák k nám vést trénink pro členy klubu. Takže jsme nakonec měli možnost vyzkoušet dvojkové parkury na nedělním tréninku. Alice nás nešetřila zejména v nábězích do slalomu a je vidět, že v A2 už musí být závodníci opravdu připravení a sehraní :-)

Brixie:
SA2 - 1: 5. místo (5/16, 42.24 s, 5.0 tr. b., 3.57 m/s)
SA2 - 2: DIS
SA2 - 3: 11. místo (11/16, 46.9 s, 10.0 tr. b., 3.52 m/s)
 
7.5.2016 Calibra Třebíč

Závody Dalšími oficiálními závody byla již tradiční speciálka pro knírače - Calibra. Počasí opět vyšlo na jedničku a měli jsme možnosti si vyzkoušet trochu netradiční parkury německého rozhodčího Thomase Ebelinga. Pan rozhodčí však ukazoval trochu netradičně i diskvalifikaci a to tak, že si jakoby naznačil "podříznutí krku". Což nás teda všechny neminulo no :-). Ale jinak byly jeho parkury poměrně běhavé se všemi moderními prvky. Zejména zóny však Závody pan rozhodčí posuzoval velmi mírně. Na závodech se nám poměrně dařilo. Toby se Zdeňkou si v jumpingu zajistili čistým během krásné třetí místo a ve zkoušce dokonce druhé místo! Získali tak první postupovou zkoušku pro elitní kategorii A3. Tentokrát se dařilo i Kokíně, která si díky neskočenému áčku vyběhala 2. místo v agility. Na zkoušce bylo již bohužel áčko skočené, ale díky chybám osttaních psů z toho nakonec bylo druhé místo. Iva s Qentíkem ve zkoušce získali sice až 5. místo, ale díky čistému běhu a hodnocení V splnili poslední postupovou zkoušku do A2! Pro Monču s Brixi to byl poslední běh v A1, který zakončili DISkem. Závody Trochu jsme byli zaskočeni také při vyhlašování výsledků, protože v Německu je zvykem, že rozhodčí pouze stojí a vítězové přichází k němu, ne jako u nás, kdy rozhodčí přistupuje ke stupním vítězů sám. Tak ale tento malý zmatek jistě každý závodník promine :-)

Brixie:
Agility S: 15. místo (15/31, 39.54 s, 10.0 tr. b., 4.17 m/s)
Jumping S: 17. místo (17/31, 44.53 s, 7.53 tr. b., 3.55 m/s )
SA1: DIS
Qentík:
Agility S: DIS
Jumping S: 21. místo (21/31, 54.54 s, 12.54 tr. b., 2.9 m/s)
SA1: 5. místo (5/11, 50.44 s, 0.0 tr. b., 3.17 m/s)
Kokina:
Agility L: 2. místo (2/23, 32.75 s, 0.0 tr. b., 5.04 m/s)
Jumping L: DIS
LA1: 2. místo (2/8, 34.17 s, 10.0 tr. b., 4.68 m/s)
Toby:
Agility S: DIS
Jumping: 3. místo ( 3/31, 34.89 s, 0.0 tr. b., 4.53 m/s)
SA2: 2. místo (2/12, 38.3 s, 0.0 tr. b., 4.62 m/s)
 
23.4.2016 Moravskobudějovická rozcvička IV

Naše klubové závody jsme se rozhodli tentokrát uspořádat už koncem dubna. Trochu jsme se obávali počasí, ale nakonec bylo krásně a teplota ideální na běhání. Závody Na závodech byli téměř všichni členové agility a většina z nás i zároveň soutěžila. Závody Pro závodníky jsme měli připraveny krásné ceny od našich sponzorů zejména www.oliversfood.cz a /www.krmivo-ihned.cz kterým tímto ještě jednou děkujeme! Celý den byl velmi organizačně náročný, ale nakonec jsme to všechno zvládli, za což patří všem velký dík!!!

 
28.3.2016 Velikonoční beránek

Již tradiční závody v Třebíči, kde jsme opět nemohli chybět a tak jsme vyrazili v plné sestavě. Závody Počasí nám přálo a dokonce i vysvitlo sluníčko (které se však podepsalo na našich obličejích). Závody jsme si užívali, zejména bohaté občerstvení. Parkury Petra Dostála byly plné pastiček, které v poslední době moc netrénujeme. Ale i tak se nám zdál zejména jumping a open poměrně jednoduchý. Závody Nicméně i tak bylo hodně diskvalifikací. Naše týmy si ale s parkury poradili výborně a největší radost nám udělala Zdeňka s Tobbym, kteří zvítězili v jumpingu v konkurenci 40 psů s čistým během a nejrychlejším časem!!! Pěkné parkury zaběhla i Brixí a kromě zkoušky se dařilo i Qentíkovi. Kokina bohužel 2x skočila áčko a odskočila trochu netradičně i lávku, takže se v obou zónových bězích diskla. Na závodech jsme měli příležitost potkat spoustu známých agiliťáků z okolí i z daleka, organizace byla dobrá a nebyly prodlevy, takže jsme si Velikonoční pondělí krásně všichni užili! A máme další náměty, co trénovat :-)

Brixie:
Agility S: 18. místo (18/34, 46.68 s, 9.68 tr. b., 3.41 m/s)
Jumping S: DIS
SA1: 3. místo (3/9, 39.86 s, 5.0 tr. b., 3.76 m/s)
Qentík:
Agility S: DIS
Jumping S: DIS
SA1: 6. místo (6/9, 55.39 s, 12.39 tr. b., 2.71 m/s)
Kokina:
Agility L: DIS
Jumping L: 27/49, 29.0 s, 10.0 tr. b., 4.66 m/s
LA1: DIS
Toby:
Agility S: DIS
Jumping: 1. místo (1/34, 30.2 s, 0.0 tr. b., 4.47 m/s)
SA2: DIS
 
 
26.3.2016 Mikulovský trojhrb

Závody Další závody v Mikulově v hale. Tentokrát jela závodit pouze Monča s Brixí a Martina s Koko jely trénovat závodní atmosféru mimo parkur. Závody pískala naše oblíbená rozhodčí a trenérka Alice Boháčová. Tentokrát si ale připravila sice pěkné parkury, ale uspět mohl jen ten, kdo měl fakt dobře natrénováno. Brixi v prvním běhu běžela naplno a nebýt nešťasntě shozené poslední tyčky, tak byla jasným vítězem. V druhém běhu stačilo maličké zaváhání a byla z toho bohužel diskvalifikace. Třetí běh byl ale velmi hezký a nakonec to bylo 2. místo za první běh a 3. místo za třetí běh a v součtu 4. místo!!! Monča s Brixí ukázaly, že už právem a s klidem mohou startovat v SA2!

Brixie:
SA1: 2. místo (2/8, 34.38 s, 0.0 tr. b., 4.3 m/s)
SA1: 3. místo ( 3/8, 31.65 s, 5.0 tr. b., 4.52 m/s)
SA1: DIS
 
 
27.2.2016 Podpálavská drkotačka
Závody

Na únorové závody - opět v Mikulově v hale jsme už vyrazili v plné závodní sestavě. Tedy Monča s Brixie, Zdeňka s Tobbym, Iva s Qentíkem a Martina s Koko. Na závodech jsme pochopili pravý význam slova "drkotačka". Oproti lednovým zkouškám to byly klasické závody na celý den. Závody Po zkoušce jsme to vzdali a na open jsme už nestartovali a jeli domů. Martina s Koko braly závody pouze tréninkově a ve zkoušce plánovaně oběhly áčko. Qentíkovi se moc nelíbila hala ani písek a vlastně ani ta zima. Nicméně celkově výsledky byly velmi uspokojivé, zejména u Zdeňky s Tobbym, kteří si splnili poslední zkoušku a na další závody už půjdou do SA2!!! Parkury byly krásně běhavé, typicky "Pupíkovské" :-) V Mikulově mají vždy krásné ceny a i pěkný uvítací balíček. Nebýt té hrozné "drkotačky", byly by to fajn závody!

 
 
 
Brixie:
Jumping S: DIS
SA1: DIS
Qentík:
Jumping S: DIS
SA1: DIS
Kokina:
Jumping L: DIS
LA1: DIS
Toby:
Jumping: DIS
SA1: 1. místo (1/8, 37.91 s, 0.0 tr. b., 4.19 m/s)
 
 
 
23.1.2016 Led(n)ové tlapky
Závody

Sezónu jsme v letošním roce zahájili v Mikulově v jezdecké hale Hlavenka. Nakonec vyrazila na dvojzkoušky pouze Monča s Brixie.

Brixie:
SA1: 3. místo (3/5, 54.11 s, 15.11 tr. b., 2.86 m/s)
SA1: 1. místo (1/5, 38.17 s, 0.0 tr. b., 3.96 m/s)
 
 
 
 
 
 
 
 


Webmaster:© MS 2006-2017